Houslistka Monika Urbanová a harfistka Hedvika Mousa Bacha založily Duo Beautiful Strings již během svých studií na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze v roce 2010. Za sebou měly vítězství v různých mezinárodních soutěžích i sólové zkušenosti. Od té doby společně vystupují na koncertních pódiích jak v České republice, tak i v zahraničí.

V letech 2011-2013 vystupovaly v představení Easy Living divadla Mlejn. Šlo o nevšední spojení klasické hudby se vzdušnou vertikální akrobacií.

Beautiful Strings spolupracuje se zpěvačkami K. Janů, M. Fassati, M. Keiko, flétnistkami N. Květoňovou a E. Miškovou.

Interpretky zahrnují do svého repertoáru kromě originálních kompozic též vlastní aranžmá. Díla francouzských mistrů (C. Debussy, M. Ravel, C. Saint-Saens aj.) natočily v roce 2013 na CD „Beau Soir“, v roce 2021 vyšel jejich druhý kompaktní disk „Beautiful Strings“ se skladbami převážně 20. století. 

Vystupovaly ma festivalech Mezinárodní varhanní festival ve Filipově, Nekonvenční žižkovský podzim, Středočeské kulturní léto, Léto v parcích, Pražský Montmartre ad.

Věnují se také koncertům pro děti – jejich pořad pro MŠ a ZŠ „Za poznáním tajů hudby“ úspěšně prezentovaly v mnoha mateřských školkách v Praze a okolí. 

Zapojily se též do projektu „Hudba pro seniory“ a rády přináší radost z hudby do domovů a pečovatelských zařízení pro nejstarší generace. 

Jejich široký a pestrý repertoár od baroka až po současnost, virtuozita a preciznost hry sklízí úspěchy hudebních kritiků i široké veřejnosti.

Ukázky si můžete poslechnout zde – LINK

Více na www.beautifulstrings.cz